ДПА-2021

Дата: 15 лютого 2021 о 11:22, Оновлено 24 лютого 2021 о 23:47

Державна підсумкова атестація 4 клас у 2021 році проводитиметься лише з двох предметів: математикиукраїнської мови.

Метою її проведення є моніторинг знань учнів початкової школи, а учителі самі укладатимуть завдання для дітей. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки України «Про організоване завершення 2020/2021 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти».

• У загальноосвітніх навчальних закладах державній підсумковій атестації підлягають усі учні четвертих класів.
  • Вони писатимуть ДПА у формі контрольних робіт з української мови (передбачає оцінювання результатів навчання одразу з української мови та читання) і математики.
  • У цьому році школи самостійно визначають терміни проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х класів.
  • Атестація з кожного предмету проводиться письмово у формі підсумкових контрольних робіт.
  • На проведення контрольної роботи відводиться 1 академічна година (один урок): 5 хв. – на пояснення змісту роботи та інструкції щодо її виконання і 35 хв. – на її виконання.
  • Зміст завдань для підсумкових контрольних робіт формується відповідно до державних вимог щодо рівня загальноосвітньої підготовки учня, визначених чинними навчальними програмами для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі.

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Водночас наказ МОН №1262 встановлює, що у 2020/2021 навчальному році ДПА осіб, які завершують здобуття базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

ДПА 9 клас 2021. Збірники завдань та відповіді!
Державна підсумкова атестація в 9-му класі за курс основної школи проводиться у 2021 році у формі підсумкових контрольних робіт.

Мета ДПА – перевірити відповідність знань, умінь і навичок дев’ятикласників програмовим вимогам і оцінити рівень навчальних досягнень учнів. ДПА є швидким, надійним і об’єктивним методом оцінювання. Вона дає змогу охопити весь зміст навчальної програми, тому проведення державної підсумкової атестації  є найдоцільнішим і найефективнішим методом оцінювання. Збірники завдань для державної підсумкової атестації укладено відповідно до визначеними навчальними програмами, затвердженими МОН України.

Державна підсумкова атестація охоплює всіх випускників 9 класів. Вона проводиться з 3 предметів:

• Предмет 1-ий:  українська мова (диктант) - обов’язковий для всіх випускників 9 класів.
  • Предмет 2-ий: математика – обов’язковий для всіх випускників 9 класів.
  • Предмет 3-ій: за вибором навчального закладу, профільного предмета або предмета, який вивчається поглиблено: англійська мова, німецька мова, історія України, географія, біологія, українська література, фізика, хімія, правознавство.

Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів.

Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів та заносяться до свідоцтва про базову загальну середню освіту.